• Вардарски Рид бр.20, Гевгелија
 • 075/30 11 30

De Facto

RIVERSIDE
- Lounge Bar -

DE FACTO RIVERSIDE – Комплетно искуство за сите сетила

Летна тераса, lounge bar и ноќен клуб Де Факто, Гевгелија ви посакуваат топло, a освежувачко добредојде во секое време!

Организирање на свадби родендени и други прослави

Организација на сите типови прослави  свадби, родендени, крштевки, матурски, девојачки и момачки вечери

 

Организирање Прослави

Закажете ги Вашите приватни прослави, свадби, родендени, крштевки и останати прослави.  Нудиме преубав простор од 150 до 180 гости, со сопствен приватен паркинг и прекрасен амбиент.

Препорака

од куќата

 • 220 мкд

  БУРГЕР

  бургер леб, телешка плескавица, BBQ сос, кромид, зелена салата, домат, помфрит, кечап, мајонез

 • 180 мкд

  ВЕГЕ ПАРС

  микс од печен зеленчук, дресинг

 • 200 мкд

  АРАНЧИНИ

  ориз, кашкавал, сланина, сос додаток, пармезан, магдонос

 • 190 мкд

  ПЛЕСКАВИЦА

  мелено месо, додаток по избор – печен зеленчук/помфрит

 • 250 мкд

  ПАРМИЏАНА неодоливо вкусно

  крцкаво пилешко, доматен сос, кашкавал, додаток по избор – печен зеленчук/помфрит

 • 750 мкд

  ЛОСОС

  Лосос, додаток – печен зеленчук/помфрит, сос од печурки/бибер сос/сос од сенф

Работно Време пон - нед 17-01 , ТЕЛЕФОН: 075/30 11 30

Вкусни вести

Прочитајте повеќе

ЛОСОС

За рибите, народот вели дека се враќаат точно на местото кадешто се извеле, за да се мрестат, а студиите пак го потврдиле тоа.

повеќе...

Cheesecake mohito

Cheesecakes supposedly originated in ancient Greece and were even served to athletes at the first Olympic Games. Evidence of early cheesecakes can be traced to the Greek island of Samos…

повеќе...

Melomacarona

The word “melomacarono” is made up from “meli” which is honey in Greek and macarono …so what’s the root of that?

повеќе...

De Facto Riverside

DE FACTO RIVERSIDE – Комплетно искуство за сите сетила (наслов) Летна тераса, lounge bar и ноќен клуб Де Факто, Гевгелија ви посакуваат топло, a освежувачко добредојде во секое време! Лоциран…

повеќе...