• Вардарски Рид бр.20, Гевгелија
 • 075/30 11 30

De Facto

RIVERSIDE
- Lounge Bar -

DE FACTO RIVERSIDE – Комплетно искуство за сите сетила

Летна тераса, lounge bar и ноќен клуб Де Факто, Гевгелија ви посакуваат топло, a освежувачко добредојде во секое време!

Организирање на свадби родендени и други прослави

Организација на сите типови прослави  свадби, родендени, крштевки, матурски, девојачки и момачки вечери

 

Настани во Lounge Bar

За да бидете во тек со следните настано во De Facto – Lounge Bar & Restaurant погледнете на следниов линк

Организирање Прослави

Закажете ги Вашите приватни прослави, свадби, родендени, крштевки и останати прослави.  Нудиме преубав простор од 150 до 180 гости, со сопствен приватен паркинг и прекрасен амбиент.

Препорака

од куќата

 • 750 мкд

  Beurre Blank Лосос препорака

  лосос, микс од зеленчук, буре бланк сос

 • 720 мкд

  Телешки Образи во сос препорака

  телешки образи, кремаста палента, микс од зеленчук

Работно Време пон - нед 17-01 , ТЕЛЕФОН: 075/30 11 30

Вкусни вести

Прочитајте повеќе

Нова Година 2024

Ние сме подготвени за новогодишната забава! 🎉 Наздравете за годината коjа ја испраќаме и зачекорете во новата година заедно со нас! 🥂 Резервирајте го вашето место и дочекајте ja Новата…

повеќе...

Предновогодишни Забави 23/24

Побарајте понуда за предновогодишна забава со колегите во Lounge Bar & Restaurant De Facto и резервирајте си го омилениот датум уште денес! Број за резервации: +389 75 301 130 или…

повеќе...

ЛОСОС

За рибите, народот вели дека се враќаат точно на местото кадешто се извеле, за да се мрестат, а студиите пак го потврдиле тоа.

повеќе...

Cheesecake mohito

Cheesecakes supposedly originated in ancient Greece and were even served to athletes at the first Olympic Games. Evidence of early cheesecakes can be traced to the Greek island of Samos…

повеќе...

Melomacarona

The word “melomacarono” is made up from “meli” which is honey in Greek and macarono …so what’s the root of that?

повеќе...