• Вардарски Рид бр.20, Гевгелија
 • 075/30 11 30

Салати

 • 180 мкд

  ВЕГЕ ПАРС

  микс од печен зеленчук, дресинг

 • 320 мкд

  ДОЛЧЕЗА неодоливо вкусно

  зелен микс, шкампи,пармезан, кадаиф, дресин

 • 240 мкд

  Далматина

  зелен микс, туна, пченка, црвен грав, кромид, тортиља резанки

 • 190 мкд

  КЛАСИК

  домат, краставица, кромид, маслинки, сирење, магдонос, дресинг

 • 240 мкд

  ЦЕЗАР

  зелен микс, пилешко месо, кубети, пармезан, сланина, шери домат, цезар десинг

 • 200 мкд

  МЕШАНА

  зелка, морков, цвекло, домат, краставица, маслинки, сирење

Сендвичи

 • 190 мкд

  ДЕ ФАКТО КЛУБ

  тост леб, павлака, пилешка шунка, кашкавал, сланина, зелена салата, домат, помфрит, кечап, мајонез

 • 220 мкд

  БУРГЕР

  бургер леб, телешка плескавица, BBQ сос, кромид, зелена салата, домат, помфрит, кечап, мајонез

 • 180 мкд

  ЧИКЕН ВРАП

  тортиља, пилешко месо, зелена салата, зеленчук, помфрит

 • 250 мкд

  HARD ROCK БУРГЕР

  бургер леб, телешка плескавица, едамер, сланина, зелена салата, домат, BBQ сос, помфрит

Даски

 • 300 мкд

  ПИВО ДАСКА

  пилешки крилца, похован кромид, пилешки прсти

 • 300 мкд

  РАКИЈА ДАСКА

  таратор, малиџано, луто сирење, тарама

 • 350 мкд/700 мкд

  ВИНО ДАСКА(2/4 ЛИЦА)

  • 250г - 350 мкд
  • 500г - 700 мкд

  свинска паршута, свинска печеница, кулен, салама чајна, пермезан, едамер, овчо жолто сирење, биено сирење

Закуски

 • 230 мкд

  ПИЛЕШКИ ПРСТИ

  пилешко месо, јајца, презла, корн флекс, сос додаток

 • 180 мкд

  ПОХОВАН КРОМИД

 • 200 мкд

  АРАНЧИНИ

  ориз, кашкавал, сланина, сос додаток, пармезан, магдонос

 • 200 мкд

  ПИЛЕШКИ КРИЛЦА

 • 230 мкд

  ПОМФРИТ ЕКСПЛОЗИЈА

  помфрит, прелив од едамер, сланина, магдонос

Свежо сирење

 • 150 мкд

  СИРЕЊЕ СО СУСАМ

  овчо сирење, презла, сусам, мед додаток

 • 130 мкд

  СИРЕЊЕ НА СКАРА

 • Spinach Soup Spinach Soup
  110 мкд/130 мкд

  СВЕЖО СИРЕЊЕ (КРАВЈО/ОВЧО)

  • кравјо - 110 мкд
  • овчо - 130 мкд

Главно Јадење

 • 250 мкд

  ПАРМИЏАНА неодоливо вкусно

  крцкаво пилешко, доматен сос, кашкавал, додаток по избор – печен зеленчук/помфрит

 • 30 мкд

  ЛЕБ

 • 200 мкд

  ПИЛЕШКИ СТЕК

  пилешки стек, додаток по избор – печен зеленчук/помфрит

 • 290 мкд

  СВИНСКИ МЕДАЉОНИ

 • 220 мкд

  СВИНСКА КРЕМЕНАДЛА

 • 70 мкд

  ДОДАТОК ПОМФРИТ 120г

  пржени компирчиња

 • 30 мкд

  ПИТА ГИРО

 • 750 мкд

  ЛОСОС

  Лосос, додаток – печен зеленчук/помфрит, сос од печурки/бибер сос/сос од сенф

 • 190 мкд

  ПЛЕСКАВИЦА

  мелено месо, додаток по избор – печен зеленчук/помфрит

 • 220 мкд

  СВИНСКО РЕБРО

 • 280 мкд

  ROCK & ROLL

  пита гиро, бавно печено свинско месо, BBQ сос, зелка, морков, помфрит

Десерти

 • 120 мкд

  ОВОШНА САЛАТА

 • 120 мкд

  ЧИЗКЕЈК МОХИТО

 • 30 мкд

  МЕЛОМАКАРОНЕС

 • 120 мкд

  КРЕМ ШАРЛОТА

 • 140 мкд

  СЛАДОЛЕД

Апетисани

 • 150 мкд

  БАДЕМ(80гр)

 • 150 мкд

  ИНДИСКИ ОРЕВИ(80гр)

 • 150 мкд

  ЛЕШНИК(80гр)