DE FACTO RIVERSIDE – Комплетно искуство за сите сетила (наслов)

Летна тераса, lounge bar и ноќен клуб Де Факто, Гевгелија ви посакуваат топло, a освежувачко добредојде во секое време!

Лоциран пред влезот во Гевгелија, веднаш по исклучувањето од главниот автопат кон градот, Де Факто ја ужива ретката привилегија на свежина од вода. Неговата уникатна околина е препознатлива по бујната вегетацијата и погледот кон реката на чиј брег е лоциран.

Летната тераса е најновото освежување на 9 годишниот докажан лидер во ноќниот живот – дискотеката Де факто, која се наоѓа во склоп на овој мултиплекс и низ годините беше домаќин на забави кои уште се раскажуваат, како и на богата концертна листа на балкански и светски ѕвезди.

Терасата е дел од уникатниот, хибриден lounge бар, кој е отворен оваа сезона. Покрај еклектичната атмосфера, живите бои и пријатното светло, можете да уживате во несекојдневен вкус на интересна листа од мезиња, закуски, салати и сендвичи. Менито го сочинуваат рецепти кои се донесени од искусни патувачи по светот, комбинации во кои вешто се мешаат потписите на медитеранот, ориентот и класичното континентално мени. Цените се изненадувачки достапни за секого, а целосното мени може да го најдете на овој линк – https://www.facebook.com/clubDeFacto/menu/

Де Факто е дестинација на која локалците ѝ го доверуваат своето време. Овде уживаат во погледот кон исток и првото утринско кафе и појадок, додека пак, гостите надвор од општината го уживаат својот ручек, вечера или пијачка со закуска како дел од бизнис средба или како „бегство“ од своите средини, заедно со семејство или пријатели.

Детали, програма и галерија од продукит и општа понуда можете да најдете и на нивниот Instagram профил @defactogevgelija.

De facto Riverside – Место каде можете да потонете во вистинските задоволства на животот и комплетно искуство за сите сетила.